UBEZPIECZENIA - KLIENCI INDYWIDUALNI

Uwaga, od września 2012 do odwołania wszelkie samodzielne działania firmy w dziedzinie ubezpieczeń zostały zawieszone. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że w związku z aktualną tendencją do podwyższania składek przez ubezpieczycieli nie byliśmy w stanie utrzymać tak charakterystycznego dla naszej firmy mechanizmu rozliczeń - od uzyskanych oszczędności.

Chcielibyśmy nadal w przypadku klienta indywidualnego (lub prowadzącego jednosobową działalność gospodarczą) zwracać Waszą uwagę na zagadnienia związane z koniecznością ubezpieczania się. Często bowiem lekceważymy te zagadnienia, a problem dotyka nas zwykle niespodziewanie.

Zdecydowaliśmy jednak o pozostawieniu tej podstrony, ponieważ w przypadku zmiany sytuacji rynkowej najprawdopodobniej wrócimy do tego obszaru działalności. Strona ta została pozostawiona również dlatego, że niektórzy dostawcy usług w branżach obsługiwanych przez nas w pełnym zakresie - w szczególności w energetyce i telekomunikacji - wprowadzają do swoich ofert elementy "transakcji wiązanej", czyli choćby skromnego pakietu ubezpieczeniowego uzyskiwanego przy okazji świadczenia innych usług. Tego typu działania - o ile tylko ktoś zostanie o nich uczciwie poinformowany i będzie to jego świadoma decyzja - mogą być bardzo korzystne, szczególnie w przypadku jakiegoś nieszczęścia.

Ogólnie, ubezpieczenia dla klientów indywidualnych to praktycznie nie jednolita branża, ale kilka lub kilkanaście odrębnych zagadnień. Do typowych zagadnień, występujących również u podmiotów biznesowych, dochodzą indywidualne ubezpieczenia emerytalne, ubezpieczenia na życie itp.

Inną charakterystyczną cechą tego obszaru jest całkowita rozbieżność preferencji poszczególnych klientów. Decyzja bynajmniej nie sprowadza się do kategorii wyłącznie ekonomicznej opłacalności. Ubezpieczając np. samochód niektórzy starają się zminimalizować wielkość składki, ograniczając się do ubezpieczeń wynikających z przepisów prawa, inni biorą pod uwagę również dokładniejsze warunki uzyskanych świadczeń, a niektórzy potrzebują po prostu ubezpieczenia przed kradzieżą, ponieważ tego obawiają się najbardziej.

Oprócz tego interesują nas porównywarki ubezpieczeń i inne działania mające na celu optymalizację wielkości składki.

Tego typu działań jest już sporo w Internecie, więc nie mamy ambicji wprowadzania na rynek kolejnej. Jednak zarówno zasób ofert, jak i uzyskiwane dzięki nim wyniki są bardzo różne. W związku z tym, sami nie prowadząc tego typu działalności, będziemy zainteresowani porównywaniem uzyskiwanych przez nie wyników : chcemy więc w nieodległej przyszłości zostać jakby porównywarką porównywarek.